تبلیغات
ورق پاره ها - امام سخن می گوید ( 1 )
ورق پاره ها
دلنوشته ها ، یادداشت ها ، آثار
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سالهاست که با فضای مجازی آشنایم فضایی که اگر بگوییم بیشتر به منجلاب می ماند تا به فضای سودمند اطلاعاتی پربیراه نگفته ایم اما چه می شود کرد که در این دوران گذار در حد اکل میته باید تن به این عرصه داد تا شاید (آ نهم شاید) قدری بتوان از شدت کثیفی های آن کاست و این اسب چموش مدرنیته غرب را به راه آورد . کاری که آوینی ها در راهش عمر خود را صرف نمودند.
هر که قصد امداد حق را دارد بسم الله

مدیر وبلاگ : مهدی فلاحیان
نظرسنجی
دوست دارید در این وبلاگ چه ببینید؟امام سخن می گوید ؛

به امید خدا در این قسمت ویژه نامه جدیدی به نام امام سخن می گوید در چند شماره منتشر می شود که در آن سعی شده با نگاه به موضوعات روز سخنان امام از صحیفه استخراج و منتشر شود . اولین قسمت بیداری اسلامی . منتظر قسمت بعدی   ( سخنی با جوانان ) باشید.

مخاطب : تمام مسلمین جهان  ..... موضوع : نهضت های اسلامی ( بیداری اسلامی )
#
عدل آمریکایی  (این قدرتهاى بزرگ و این كسانى كه اذناب آنها هستند، كسانى كه فرمانبر آنها هستند الآن با مسلمین، با مردم، با مستضعفین، حتى با آن كسانى كه مال خودشان است چه مى‏كنند. تمام اینها ظاهر مى‏گویند كه ما اقامه عدل مى‏خواهیم بكنیم، اما چه عدلى؟ عدل امریكایى، عدل امریكایى یعنى چه؟ یعنى هركس خاضع به من شد، آن یك چیزى است كه ما او را قبولش داریم.  (ج‏21، ص: 1) )


#دیگر موضوعات ویژه نامه اول ( برای مطالعه متن کامل موضوعات به ادامه متن بروید)

حفظ برادری برای حفظ اسلام  .../از هیچ قدرتى نترسید..../توحید كلمه و ترك عصبیتهاى جاهلى.../عمال استکبار..../حكومت نه شرقى و نه غربى..../انقلاب برای اسلام نه برای ملت/سازش یعنی شکست/ انقلاب اصیل اسلامى  الگوی ملل محروم/ الهام گیری از قرآن و الزام اتحاد : بازیابی استقلال/ مسئله اسلام است.

* استفاده و تکثیر این ویژه نامه در صورت ذکر منبع بلا اشکال است .

حفظ برادری برای حفظ اسلام  :

بین خودتان برادر باشید، حفظ كنید این برادرى را، با حفظ برادرى شما به اینجا رسیدید و با حفظ برادرى باید جلو بروید... اگر- خداى نخواسته- یك وقت یك خللى واقع بشود شكست همراه اوست. شما فكر این را بكنید كه حافظ اسلامید، نه حافظ خود. تكلیف است براى همه ما كه ما این نهضت را كه به اینجا رسیده است تا آخر حفظ كنیم. تا آخر حفظ كردن این است كه هر روز محكم كنیم برادرى خودمان را، سر اغراض جزئیه كه زود مى‏گذرد، لطمه‏اى خداى نخواسته به اسلام وارد نكنیم، ... حفظ اسلام به حفظ وحدت است واین واجب است بر همه كه حفظ كنند وحدت را، مردم را نگه دارند. نصرت خدا این است كه همه با هم براى رضاى خدا باشید. همه با هم براى این باشید كه اسلام را تقویت كنید و اسلام را به جاهاى دیگر هم برسانید ( ج‏20، ص: 56 )

از هیچ قدرتى نترسید :

مطمئن باشید، قلبهایتان قوى باشد و از هیچ امرى نترسید؛ از هیچ قدرتى نترسید، این قدرتها قدرتهایى نیستند كه بتوانند با اسلام مقابله كنند. ( ج‏20، ص: 81 )

توحید كلمه و ترك عصبیتهاى جاهلى :

مصالح عالیه اسلام و مسلمین مظلوم را (نباید) فداى فرقه گرایى و ملیگرایى كنند و (باید) برادران مسْلم خود را هرچه بیشتر متوجه به توحید كلمه و ترك عصبیتهاى جاهلى كه جز به نفع جهانخواران و وابستگان آنان تمام نمى‏شود بنمایند، كه این خود نصرت خداوند تعالى است‏. (  ج 20 ص94 )

عمال استکبار:

اكنون نیز كه بازیگران حرفه‏اى با ترفندهاى مختلف مى‏خواهند سلطه غارتگرانه سالهاى طولانى را حفظ کنند ...عمال معلوم الحال خود را به راه انداخته‏اند تا نگذارند اسلام به پیروزى برسد؛ همچون حسن مراكشى كه با ملاقات و دست دوستى دادن به «پِرِز»  ...  و چون حسین اردنى،  این دلال دوره گرد خیانتكار كه تا دولتهاى منطقه را به دام شیطان بزرگ نیندازد از پاى نخواهد نشست؛ و چون «حسنى مبارك»  نسخه دوم انورسادات و دیگر خائنین به اسلام را از خود برانند كه اینانند كه شما را بازیچه خود قرار داده‏اند تا متعمداً یا بدون‏عمد سد راه شرف و عزت اسلام شوند .. (ج‏20، ص: 99 )       

حكومت نه شرقى و نه غربى :

باید تمامى قدرتها وابرقدرتها بدانند كه ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون براى اعتلاى كلمة اللَّه ایستاده‏ایم؛ و بر خلاف میل تمامى آنان، حكومت نه شرقى و نه غربى را در اكثر كشورهاى جهان پایه ریزى خواهیم نمود. (ج‏20، ص: 200)

انقلاب برای اسلام نه برای ملت :

این انقلاب براى اسلام بوده است نه براى كشور، نه براى ملت، نه براى به دست آوردن یك حكومت؛ براى اینكه اسلام را از شرّ ابرقدرتها و جنایتكارهاى خارجى و از شرّ سلیقه‏هاى كج داخلى و داخل اسلامى نجات بدهد. ..... سعى كنید كه انگیزه‏ها، انگیزه‏هاى الهى باشد. سعى كنید كه به مردم خودتان هر جا هستند، به كشورهاى خودتان هر جا هستند تزریق كنید كه انگیزه هایشان الهى باشد؛ براى كشورگیرى نباشد، براى سلطه نباشد، براى دنیا نباشد . (ج‏20، ص: 202)

سازش یعنی شکست :

اینهایى كه مى‏گویند باید سازش كرد، اینها مى‏فهمند كه ما اگر سازش كنیم، له مى‏شویم. اینها راضى‏اند به اینكه سازش بشود. اینها مى‏گویند مطیع باشید، هرچه ما گفتیم عمل كنید، خودتان دیگر قدغن است كه فكر كنید، فكر خودتان را باید غلاف كنید. آنها مى‏خواهند كه آرامش حاصل بشود در دنیا. آرامش وقتى حاصل مى‏شود پیش آنها، كه همه تابع باشند (ج‏20، ص: 271 )

انقلاب اصیل اسلامى  الگوی ملل محروم :

امید است این انقلاب اصیل اسلامى ما كه با الهام از دستورات حیاتبخش اسلام به پیروزى رسید، الگویى براى همه ملل محروم و مستضعف جهان باشد و [ملتها] بتوانند با همان شیوه مبارزه با مستكبران جهان، خود را از سلطه آنان نجات بخشند . (ج‏20، ص: 211)

الهام گیری از قرآن و الزام اتحاد : بازیابی استقلال :

امید است مسلمانان جهان با الهام گیرى از احكام مقدسه قرآن و اسلام و در سایه اتحاد و اتفاق، سلطه دشمنان اسلام، و بخصوص امریكاى جهانخوار را از كشورهاى اسلامى كوتاه كرده و استقلال و عظمت واقعى خود را بازیابند.( ج‏20، ص: 123)  

مسئله اسلام است :

مسئله، مسئله تشیّع نیست، مسئله اسلام است، مسئله مذهب نیست. همه مذاهب الآن در معرض خطرند. الآن كه قدرتهاى بزرگ احساس این معنا كردند كه اسلام یك همچو قدرتى دارد كه مى‏تواند یك جمعیت چهل و چند میلیونى را در مقابل همه وادار كند و بایستد و بگوید نه این و نه او، حالایى كه فهمیدند این قدرت، قدرت اسلام است نه‏ قدرت ملت، قدرت اسلام است كه دنیا را دارد به خیال آنها به خطر مى‏اندازد، حالا آنها براى اصل اسلام دارند نقشه مى‏كشند، ما حالا بنشینیم بگوییم كه ما اهل و لایت هستیم.اگر شما اهل ولایتید، چرا الان كشور ولایت در معرض خطر است و نشستید؟ (ج‏20، ص: 24) 

نوع مطلب :
برچسب ها : امام، سخنان امام، صحیفه، بیداری اسلامی، سخنی با جوانان، ولایت،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 19 آبان 1390
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:16 ق.ظ
What's up, yup this article is really fastidious and I have learned lot of
things from it regarding blogging. thanks.
شنبه 14 مرداد 1396 10:51 ق.ظ
WOW just what I was looking for. Came here by searching for امام
جمعه 18 فروردین 1396 08:02 ب.ظ
Hmm it seems like your site ate my first comment (it was super long) so I guess I'll just sum it up what I wrote and say, I'm thoroughly enjoying
your blog. I too am an aspiring blog writer but I'm still new to everything.

Do you have any tips and hints for first-time blog writers?
I'd definitely appreciate it.
جمعه 18 فروردین 1396 08:14 ق.ظ
Thanks for some other informative blog. Where else could
I get that kind of information written in such an ideal way?
I've a challenge that I'm just now operating on, and I've been on the
look out for such info.
پنجشنبه 19 آبان 1390 07:06 ب.ظ
سلام.
تشکر از مطلبتون.
انشاالله از افسران جنگ نرم آقا باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی